Medence kiegészítők

A medence kiegészítők kategóriában olyan eszközöket találhatnak, melyek a medence napi, heti, vagy havi karbantartásához segítsik elő. Esetleg, ha szüksége van pótalkatrészre, egy új szűrőre, vagy kémiai anyagok beszerzésére, azt ebben a kategóriában tudja megtenni.

Milyen medence kiegészítőkre lehet szüksége?

Fontos tudni, hogy az állandó tiszta víz eléréséhez, több kiegészítőre is szüksége lehet, melyek lehetnek fölöző rendszerek, homokszűrő, lábmosó, vegyszerek, hőmérő, PH szint mérő, háló a takarításhoz, takaró ponyva… és hasonló eszközök. Amennyiben komolyan gondolja a medence tartást, úgy érdemes ezeket az eszközöket beszerezni, hiszen hasznos társai lesznek a tiszta víz folyamatos fenntartásában!

Egy fölöző rendszer például hasznos lehet, ha szeretné eltüntetni a vízfelületre esett falevelek, bogarak sokaságát! Ez egy homokszűrővel kiegészítve tökéletes kombó a tisztán tartáshoz, ehhez egy megfelelő kémiai víz beállítás kell (PH, Klór, Algamentesítő) és akár egész szezonban tiszta vízben tud lubickolni.
Megjegyzem, hogy a kémia adalékanyagokat folyamatosan ellenőrizni kell és pótolni, ha a víz megkívánja!

Nézzünk néhány kiegészítő terméket, melyek hasznosak lehetnek:

  • Létra – ezeket időnként cserélni kell, mert a vízben vagy a téliesítéskor esetleges mikrokarcolások keletkezhetnek rajtuk, és a vízben a rozsda kikezdheti az anyagot, mely ezáltal gyengülhet, és szennyezheti a vizet! Amennyiben időben észreveszi a hibákat, érdemes szárazon a felületkezlést megcsinálni, ha ez elmarad, akkor pótolni kell a létrát, hiszen ezzel tud bejutni medencéjébe
  • Vegyszeradagoló – általában ez az a kiegészítő, ami minden medencében a vízen úszkál. Ebbe tesszük a klór tablettát, vagy egyéb vegyszer tablettát! Figyelem, a klórtablettát soha ne dobja a medencébe, mert kimarhatja a medence testet! Ne fogja meg kézzel, mert irritációt okozhat!
  • Papírszűrő – többféle szűrőberendezés létezik, melyekbe különböző jelölésű szűrők használhatóak. Ezeket általába 2 hetente cserélni szokták, érdemes egész szezonra tartalékolni belőle!
  • Medence karbantartó szett – ez tartalmazhat hálót, mellyel a vízen, vagy vízben úszkáló szennyeződéseket tudjuk kivenni. Tartalmazhat a szett egy medence pórszívót, melyet a szűrőhöz csatlakoztatva tud üzemeltetni, és a medence aljáról tudja a szemetet felporszívózni! Figyelem, nem úgy működik, mint egy háztartási pórszívó, ez egy lassú, aprólékos munka lesz!
  • Védőtakaró – ez a használaton kívüli letakaráshoz szolgál. Érdemes letakarni, mert így megóvjuk a napfénytől, és kevesebb az esély az algásodásra, illetve a víz hőmérséklete is lassabban csökken, nem utolsó sorban megvédi a vizet a levegőből belehulló szennyeződések ellen. Figyelem, letakart medencében fürödni tilos!
  • Homokszűrő – egy jól kiválasztott homokszűrő a legjobb megoldás ahhoz, hogy a vizet folyamatosan tisztán tartsa! Viszont fontos tudni, hogy ha a homokszűrőt csak a használat idejére kapcsolja be, az nem lesz elegendő! Egy átlagos homokszűrő óránként kb 2m3 vizet tud megszűrni, egy 5 méteres medence kb 20.000 liter vizet tartalmaz tehát 10 óra szűrési időre szüksége van! A tiszta vízhez idő kell és sajnos ez pénzbe is fog kerülni. Egy átlagos szűrő óránként kb 200-250 wattot használ el, ez 10 óra alatt 2000 watt, ami 2 kw áramnak felel meg! Tehát egy nap, ha 10 órát megy, kb 80Ft áramot használ el, ez havi szinten ha mindennap megy, kb 2500 Ft, ne ezen spóroljon, ha medencét tart fent! Hasznos kiegészítő! Figyeljen, hogy a medencéjének az ürtartalmához megfelelő méretű szűrőt válasszon!

A fentiekben csak néhány hasznos kiegészítőt említettünk meg, érdemes szétnézni a kínálatban, és összerakni a megfelelő csomagot, amire önnek szüksége lehet egy szezon alatt! Mivel szezonális termékekről van szó, így sok esetben ezek a szezon végére már elfogynak, és lassabb a pótlásuk! Gondolkodjon előre, és készüljön fel!

Amennyiben segítségre van szüksége, úgy keresse ügyfélszolgálatunkat, akik készséggel segítenek majd Önnek!